Image layer

Image layer

Image layer

Image layer

III Krajowy Kongres Sekretarzy

Data publikacji: 2018-02-28

Centrum Szkoleniowe Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej w Szczecinie ma przyjemność zaprosić Państwa na III Krajowy Kongres Sekretarzy. Tegoroczne spotkanie sekretarzy jednostek samorządu terytorialnego z całej Polski, ekspertów krajowych i gości zagranicznych odbędzie się w dniach 14-15 maja 2018 roku w Gdyni, a gospodarzem wydarzenia będzie Regionalny Ośrodek FRDL w Gdańsku.

Krajowy Kongres Sekretarzy jest przedsięwzięciem skierowanym do sekretarzy samorządów terytorialnych z całej Polski. Jego celem jest integracja środowiska sekretarzy i wymiana doświadczeń wynikających z różnych modeli i stosowanych praktyk zarządzania w samorządach terytorialnych. W zamyśle organizatorów doroczny Kongres ma być także miejscem debaty z przedstawicielami władz centralnych, którzy mają bezpośredni wpływ na przepisy prawa oddziałujące na funkcjonowanie samorządu lokalnego.

Tegoroczna edycja Kongresu skupia się na tematach związanych m.in. z cyfryzacją, a także partnerstwem publiczno-prywatnym. Pierwszego dnia, podczas sesji plenarnych, poruszone zostaną kwestie związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi w jednostkach samorządu terytorialnego. Dzięki stałej współpracy Fundacji z Radą Europy, jej przedstawiciele zaprezentują jak doskonalić jakość zarządzania w administracji lokalnej.

Drugiego dnia Kongresu zaplanowano osiem sesji panelowych poświęconych m.in. tematyce prawa pracy, dostępu do informacji publicznej w kontekście RODO, wyzwań dla administracji lokalnej jakie stawiają wybory samorządowe.

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz wskazówki dotyczące zgłaszania udziału znajdą Państwo na stronie www.kongressekretarzy.pl.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w Kongresie!

Chcesz być na bieżąco z ofertą szkoleniową?

Zapisz się na newsletter