Image layer

Image layer

Image layer

Image layer

WSTE Szczecin - studia podyplomowe IOD

Data publikacji: 2019-03-15

Wyższa Szkoła Techniczno–Ekonomiczna w Szczecinie zaprasza studia podyplomowe Inspektor Ochrony Danych (IOD).

Zgodnie z Ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (RODO), organy i podmioty publiczne zobowiązane są do wyznaczenia IOD. Jak wykazuje praktyka, osoby pełniące funkcję IOD są bardzo poszukiwane na rynku pracy i mogą liczyć nie tylko na ciekawą, pełną wyzwań pracę, lecz również na bardzo atrakcyjne wynagrodzenie.

Specjalizacja w zakresie ochrony danych osobowych oraz pełnienie funkcji IOD wymaga jednak interdyscyplinarnej, szerokiej wiedzy i umiejętności. Osoba pełniąca funkcję IOD w podmiocie publicznym powinna posiadać nie tylko gruntowną znajomość przepisów dotyczących ochrony danych osobowych (RODO, przepisy krajowe), zasad postępowania administracyjnego, lecz również posiadać wiedzę i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa systemów informatycznych, oceny ryzyka, sporządzania dokumentacji dotyczącej ochrony danych osobowych i innych pochodnych zagadnień.

Celem studiów podyplomowych jest przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu ochrony danych osobowych oraz przygotowanie do pełnienia funkcji Inspektora Ochrony Danych. Studia uwalniają specyfikę działania IOD w podmiotach publicznych. W ramach studiów szeroko omawiane są zasady ochrony danych osobowych w sektorze publicznym oraz zasady postępowania administracyjnego.

Specjalnie dla osób współpracujących z FRDL w Szczecinie, w tym IOD, informatyków, audytorów, prawników i wszystkich zainteresowanych działających w ramach forów branżowych powołanych przez FRDL Uczelnia oferuje 5 % rabatu.

 

Zapisy trwają do 31 marca 2019 r. Więcej informacji o studiach, program, rabatach oraz warunki uczestnictwa na stronie:

http://wste.szczecin.pl/studia-podyplomowe/inspektor-ochrony-danych-iod/

Chcesz być na bieżąco z ofertą szkoleniową?

Zapisz się na newsletter