Image layer

Image layer

Image layer

Image layer

Budżet obywatelski. Najważniejsze zasady i praktyka stosowania przepisów

Data szkolenia
2019-10-10
Miejsce szkolenia
Szczecin, ul. K. Kolumba 86
Cena szkolenia
Cena szkolenia do 26.09.2019 wynosi 377 PLN
Po 26.09.2019 cena szkolenia wynosi 420 PLN
Pełny opis
ikonka pdf - dokładny opis szkolenia i karta zgłoszenia OPIS SZKOLENIA / KARTA ZGŁOSZENIA
Formularz
Formularz zgłoszeniowy
O szkoleniu

Adresaci: 
Pracownicy samorządowi zachodniopomorskich jst zajmujący się tematyką budżetu partycypacyjnego.

Cel:
Zapoznanie uczestników z zasadami tworzenia budżetu partycypacyjnego na poziomie lokalnym a także praktycznymi aspektami wdrażania takiego budżetu.

Prowadzący:
Najlepszy w zachodniopomorskim i jeden z najlepszych w kraju ekspert zajmujący się (nieprzerwanie od 1996 roku) w sposób teoretyczny jak
i praktyczny współpracą jednostek samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi. Wdrożył i przeprowadził pięć edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Pracuje w Urzędzie Miasta Szczecin, wykładowca akademicki, doświadczony trener, autor licznych publikacji. Ekspert oceniający programów Prawo
i Obywatel, Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Ekspert programów EURO-NGO, ABC dla NGO, Mechanizmy Współpracy i wielu innych. Za swoją działalność otrzymał wyróżnienie Kapituły Nagrody Andrzeja Bączkowskiego.

Uwaga: 
Istnieje możliwość zorganizowania takiego szkolenia na terenie województwa zachodniopomorskiego w siedzibie Zamawiającego.

Czas trwania:
9.30-14.30

Cena:
Zwolnione z VAT w przypadku szkoleń podnoszących kwalifikacje pracowników JST oraz ich jednostek organizacyjnych oraz finansowania szkolenia w co najmniej 70% ze środków publicznych. W cenie: materiały szkoleniowe, zaświadczenia o ukończeniu szkolenia, serwis kawowy i obiad. Rabat 10% dla każdej kolejnej osoby zgłoszonej z tej samej instytucji.

Program szkolenia:

  1. Omówienie przepisów związanych ze stanowieniem prawa lokalnego dot. budżetu partycypacyjnego.
  2. Wymogi ustawy a praktyka.
  3. Jaki budżet dla małej, średniej i dużej gminy?
  4. Blaski i cienie budżetu partycypacyjnego, analiza praktycznych rozwiązań przyjętych przez jest pod kątem ich stosowania w lokalnych rozwiązaniach.
  5. Pytania i odpowiedzi.

Chcesz być na bieżąco z ofertą szkoleniową?

Zapisz się na newsletter